Dlaczego warto rozważyć zakup koca akrylowego

Przez wiele wiele lat ludzie wręcz oszaleli na punkcie bardzo ciężkich, wełnianych koców. Niestety, choć ciepłe nie były ani zbyt praktyczne ani niestety przyjemne w użytkowaniu. Dodatkowo ciężko było je utrzymywać w czystości, powiem podczas prania bardzo mocną chłonęły duże ilości wody, co tylko negatywnie wpływało na czas ich suszenia.

Wraz jednak z postępem techniki, kiedy przestano bać się stosowania mieszanek materiałów stworzono koce akrylowe z domieszką bawełny. Ciepłe, miękkie oraz łatwe w czyszczeniu. Dodatkowo taki materiał się nie mechaci, więc przez bardzo długi okres czasu wygląda estetycznie.

Jednak, aby jak najdłużej cieszyć się kocem akrylowym, koniecznie należy przestrzegać kilku zasad dotyczących jego prania. Koc należy prać w temperaturze nie większej niż 40 stopni. Najlepiej do tego celu używać delikatnych środków piorących przeznaczonych np. do wełny. Miękkie koce akrylowe mogą mieć wiele zastosowań. Idealnie sprawdzą się nie tylko do ogrzania człowieka, z wielkim powodzeniem posłużyć mogą również jako narzuta na łóżko czy kanapy, pozytywnie wpływając na komfort korzystania z nich. Warto pamiętać, że jeśli zależy nam na tym, aby wybierany przez nas koc był jak najlżejszy a przy tym bardzo miękki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na zawartość akrylu. Im jest go więcej, tym efekt miękkości i lekkości w tkaninie będzie zdecydowanie bardziej wyczuwalny. Taka informacja znajduję się na metce wszytej w koc lub tej dołączonej dodatkowo z ceną.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Dodatki i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *