Jak urządzić sypialnię?

Sypialnia to miejsce spokoju i relaksu, dlatego powinna być urządzona przytulnie i funkcjonalnie. Od czego zacząć?

Po pierwsze w sypialni nie powinny znajdować się żadne sprzęty elektroniczne, one będą rozpraszać naszą uwagę i trudniej będzie nam zasnąć. Po drugie trzeba pamiętać o dobraniu odpowiednich kolorów. Z pewnością nie wyśpimy się w sypialni, jeżeli zdecydujemy się na jaskrawe, żywe barwy – lepiej stawiać na kolory stonowane.

Kolejną ważną rzeczą jest łóżko, które musi być wygodne, materac powinien stanowić solidne podparcie dla naszego kręgosłupa, nie może być ani za miękki, ani za twardy. Ważna będzie też pościel, kołdra i poduszki. Obecnie najpopularniejsza jest Podpierzyna.pl pościel 180×200 taki rozmiar łóżka jest optymalny dla dwóch osób. Są wprawdzie też modele 200×200, jednak w tym wypadku trzeba posiadać bardzo dużą sypialnię.

Przed pójściem spać, trzeba dobrze przewietrzyć pomieszczenie, wpuszczenie do pokoju świeżego powietrza bardzo pozytywnie wpływa na sen. Nie można zapominać też o odpowiednim zaciemnieniu okien. Najlepiej wybierać rolety zaciemniające, które nie tylko ochronią nas przed słońcem, ale co ważniejsze upalnym latem pozwoloną na utrzymanie nieco niższej temperatury. Nawet kilka stopni mniej w pomieszczeniu, zagwarantuje lepszy sen. Jeżeli chodzi o materiał pościeli, to na lato najlepsza będzie satyna, zimą lepiej sprawdzi się bawełna, kora albo bawełna satynowa. Pamiętajmy, że pościel powinna być zmieniania regularnie – przynajmniej raz w miesiącu, jak nie częściej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, Pościel. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *